Restorano kokybę lemia ne tik jame patiekiamas maistas, bet ir restorano personalo kuriama atmosfera ir, žinoma, interjero dizainas. Išsirinkti gražiausių restoranų interjerus pasaulyje neįmanoma, nes unikalių restoranų tikrai yra tūkstančiai, kai kurie iš jų, tikriausiai, net nėra populiarūs.
Jūsų inspiracijoms pateikiame 20 atsitiktine tvarka išdėstytų restoranų su gražiais gerai suplanuotais interjerais iš viso pasaulio, demonstruojančių skirtingas kultūras, virtuves ir dizaino požiūrius.
1. Sassetta. Dalasas, JAV. Dizainas: Jean Liu
Dizaino meistras Jeanas Liu nepriekaištingai sumaišė nesenstantį Toskanos dizainą su pietietišku žavesiu prabangiausio Dalaso restorano Sassetta interjeruose. „The Joule“ viduje įsikūręs modernus italų restoranas, kuriame pagrindinis dėmesys skiriamas Viduržemio jūros regiono skoniams su naminiais makaronais ir firminiais kokteiliais. Pagrindinėje valgomojo zonoje pritaikyta de Gournay freska, vaizduojanti kalvų ir kalnų viršūnes, nukelia svečius į Toskanos kaimą.


2. Ducasse. Paryžius, Prancūzija. Dizainas: Patrick Jouin and Sanjit Manku
Šis magiškas, retrofuturistinis interjeras neabejotinai turi paryžietišką klasę. Dizainerai pasirūpino ne tik vizualiniais efektais, tačiau medžio elementų, odinių detalių ir minkštų sėdimųjų baldų pagalba sukurė jaukią ir patogią atmosferą.



3. Boccanera. Krokuva, Lenkija. Dizainas: ORB Studio
Itin jaukus restoranas su daugybe dekoracijų, mediniais ir odiniais baldais, gėlėmis, visa tai apgaubta šilta, šiek tiek pritemdyta šviesa. Dėl šio interjero magijos sunku patikėti, kad anksčiau jis atliko arklinio tramvajaus depo funkciją.



4. Piccolino. Mančesteris, Jungtinė Karalystė. Dizainas: Carroll Design
Elegancija ir gaivumas, kuris buvo gautas derinant mėlyną tekstilę su baltais šviestuvais.



5. Bangkok. Kolkata, Indija. Dizainas: A Square Designs Studio
„A Square Designs“ sukūrė šią detalėmis puoštą erdvę, jungiančią šiuolaikinį stilių su Indijos architektūra. Ryškių geltonų, mėlynų ir raudonų atspalvių dekoratyviniai elementai derinami su natūralaus riešutmedžio ir tikmedžio medžiu, prislopintu grindų raštu ir medžiu restorano centre.



6. Studio Hermes. Bukareštas, Rumunija. Dizainas: Corvin Christian
Šis interjeras buvo sukurtas taip, kad atitiktų čia vykstančių koncertų ir gyvų grupių pasirodymų akustinius reikalavimus. Dekoratyviniai elementai, tokie kaip aksominė sofa ar medinė lambrekina primena 60-ųjų salės stilių.



7. Recess. Atlanta, JAV. Dizainas: Square Feet Studio
Menininko Johno Wesley ir jo ryškaus meniu įkvėptas dizainas pasižymi neįprastais pastelinių ir juodų spalvų deriniais, metaliniais baldų elementais, neoninėmis šviesomis.



8. Barbouni. Costa Navarino, Graikija. Dizainas: Dimitris Karampatakis, Thomai Christopoulou, Marivienia Chiotopoulou, Christina Stamouli, Natassa Kallou, Izoli Zavistanou, Konstantinos Karampatakis
Pakrantėje įsikūręs restoranas greičiausiai daugelio jūsų jau matytas instagram’e ir atpažįstamas iš siūbuojančių lubų, kurios dengtos kabančiomis audinio juostomis ir judinamos vėjo imituoja jūros bangas bei sukuria šešėlį nuo kaitrių saulės spindulių.



9. La Sastrería. Valencija, Ispanija. Dizainas: Masquespacio
Restoranas yra padalintas į tris dalis: Sergio virtuvė, Viduržemio jūros ir Tomar la Fresca. Puikų ornamento efektą sukuriančios plytelės – tai artimų kaimynystėje esančių pastatų fasadų atspindys. Dalis interjero, kuriame daugiausia dėmesio skiriama jūros gėrybėms, buvo užbaigta mėlyna ir balta keramika, sukuriančia bangų formas, kai kėdės sukuria senų žvejų valčių motyvą.



10. Masa. Bogota, Kolumbija. Dizainas: Studio Cadena.
Interjerą stipriai apibrėžia fasado projektas – trikampės angos sienose sukuria panašų efektą pastato viduje ir išorėje. Asketiškas interjeras pasižymi ryškiomis dekoracijomis, kurias pabrėžia apšvietimo dizainas. Grindys pagamintos iš unikalaus rankų darbo terazzo, kuris yra itin populiarus Bogotoje.



11. Seen. Lisabona, Portugalija. Dizainas: Sidney Quintela Architecture
Efektingas Art Deco stiliaus šedevras. Šiltas apšvietimas, tamsių baldų ir stiklo kontrastas bei centre, po medžio šakomis esantis baras, sukuria ypatingą aplinką.




12. Alchemist. Kopenhaga, Danija. Dizainas: Studio Duncalf
Alchemikas žymus nepakartojamais gastronominiais potyriais, tačiau akis džiugina ir restorano interjeras. „Alchemikas” gali patiekti iki 50 unikalių degustacijų per tris ar daugiau valandų ir jis yra vienas garsiausių restoranų pasaulyje. „Studio Duncalf“ buvusį Danijos karališkąjį teatrą pavertė erdve, tikrai tinkančia vienam novatyviausių restoranų pasaulyje. Šią erdvę papildė originalūs Niujorko graffiti menininkės ledi AIKO kūriniai.



13. Sunda Dining. Melburnas, Australija. Dizainas: Kerstin Thompson architect & Figureground Architecture
Paprastas ir subtilus interjeras su metalo elementais bei atviru virtuvės tipo baru. Raudonų plytų sienos sukuria pagrindinę spalvų paletę. Didžiulė stiklo siena tarsi panaikina barjerą tarp vidaus erdvės ir išorės.



14. Kosushi. Majamis, JAV. Dizainas: Studio Arthur Casas
Pagrindiniai šio dizaino elementai – japonų architektūros įkvėpti balto ąžuolo malūno kubeliai. Dailios medinės konstrukcijos, mėlyna kėdžių tekstilė ir pilka sienų spalva – vienintelės projekte panaudotos spalvos, todėl šis interjeras atrodo santūriai ir elegantiškai.



15. Llama. Kopenhaga, Danija. Dizainas: KILO + Bjarke Ingles Group
Šis Skandinavijoje įsikūręs restoranas buvo įkvėptas Pietų Amerikos žemyno. Dėl didelio kultūrinio kontrasto šį ryšį reikėjo užmegzti apgalvotai. Vidaus sienos, išklotos ornamentiėmis meksitietiškomis plytelėmis, buvo sujungtos su juodais baldais, kurie sukūrė įspūdingą efektą.



16. Fonda Bondi. Bondi, Australija. Dizainas: Studio Esteta
Šiam meksikietiškam restoranui sukurta erdvė šviesi, jaunatviška, apjunta tarpusavyje derančių elementų.



17. Al Pescatore. Costa Smeralda (Sardinija), Italija. Dizainas: Blacksheep
Pirmasis Costa Smeralda restoranas, kurį septintajame dešimtmetyje suprojektavo Jacques Couelle, neseniai buvo atnaujintas, kad atspindėtų nuostabią jo aplinką. „Al Pescatore“ taip pat garsėja savo maistu. Meniu, sukurtas bendradarbiaujant su dviem „Micheline“ žvaigždutėmis įvertintu šefu Antonio Mellino.



18. The Tasting Room. Franschoek, Pietų Afrikos Respublika. Dizainas: I.S. Interior Scenography
Šis restoranas laikomas vienu geriausių PAR. Tinkamas apšvietimas ir šiuolaikinio meno objektai šiai erdvei suteikia ypatingos energijos.



19. „Botánic“. Marjorka, Ispanija. Dizainas: Oliver Hernaiz Architecture LAB
„Botánic“ yra įnoringas restoranas, įsikūręs Maljorkos viešbutyje „Can Bordoy Grand House & Garden“. Šio restorano interjeras nėra vienintelis dalykas, kurį įkvėpė privatus sodas, nes šefas Andrésas Benitezas tiekia augalinius patiekalus.



20. Casa Lever. Niujorkas, JAV. Dizainas: William T. Georgis
Ši plačiai dievinama Park Avenue maitinimo vieta yra Gordono Bunshafto modernizmo šedevre „Lever House“. Šis restoranas sujungia turtingą pastato istoriją su prašmatniu 21-ojo amžiaus dvelksmu dėl Williamo T Georgiso atnaujinimo ir Damieno Hirsto meno kūrinių. „Casa Lever“ virtuvė taip pat siūlo nuostabius itališkus patiekalus, pagerbiančius ilgametes kulinarines tradicijas.


