Art Deco dizainas yra puikus modernizmo ir meistriškumo derinys. Tai stilius, klestėjęs praėjusio amžiaus 20-ajame dešimtmetyje ir dabar vėl įgaunantis savo populiarumą interjero pasaulyje. Įkvėptas drąsių geometrinių formų ir ryškių Paryžiaus fovizmo spalvų, Art Deco aptakų stilių sujungia su išskirtiniu meistriškumu.
Atsižvelgiant į išskirtinę ir drąsią estetiką – perdėtus išlinkimus, žaismingas formas ir dažnai saldžią pastelinių spalvų paletę, nuostabu, kad Art Deco dizainas įgijo tokį populiarumą šiuolaikiniame interjere – nuo „rimtų“ dizaino gerbėjų iki tiesiog tendencijomis besidominčių žmonių. Tai judėjimas, kuris tam tikra forma daro įtaką ir kitiems stiliams.
Art deco stilius yra puiki jungtis tarp klasikos ir moderno, jis nevengia išskirtinių elementų ir prabangos. Čia nėra vietos nei paprastumui, nei minimalizmui, priešingai, dėmesys detalėms ir įdomios spalvos – tai tik keletas šios tendencijos bruožų.
Grakšti, akį traukianti detalė ant šiuolaikinio fotelio, raibuliuojantis paviršius ant stiklinės spintelės arba vis populiarėjantys langai ar durys su dekoro juostelėmis – džiugina, bet kartu suteikia griežtumo, puošnia, bet labai santūriai. Taigi, kokie yra kertiniai „Art Deco“ dizaino bruožai ir kaip galime pasiekti jį atspindintį vaizdą?
Stiliaus genezė
Art deco (trumpinys „Arts Décoratifs“) yra meno stilius, apimantis tapybą, architektūrą ir interjero dizainą. Jis atsirado Paryžiuje ir vystėsi daugiausia tarpukariu, naujuose interjeruose pamažu pakeisdamas modernistinį stilių. Art Deco pasižymi sodriomis spalvomis, drąsia geometrija ir dekadentiškomis detalėmis. Šis stilius yra priešingybė to laikotarpio avangardiniam menui, kuris metė iššūkį rasti prasmę ir grožį dažnai antitradiciniuose vaizduose ir formose.
Spalva
20-ajame dešimtmetyje ekonomika klestėjo, o gyvos energingos spalvos ėmė simbolizuoti tų laikų klestėjimą. Art Deco spalvų paletė apima gilią žalią ir sodrią violetinę, spalvos yra išraiškingos ir prašmatnios, tačiau neperdėtos. Taip pat balta arba smėlinė derinama su bordo, raudona, rožine ir net intensyvia mėlyna. Papildomos detalės dažniausiai blizgaus aukso ar sidabro spalvos.
Priedai
Art deco stiliuje itin svarbų vaidmenį atlieka aksesuarai – dažnai tai detalės, į kurias mažai kas atkreipia dėmesį. Čia funkcionaliems objektams bandoma įpūsti meninių potėpių. Taigi, šio stiliaus atveju posakis „velnias slypi detalėse“ visiškai pasiteisina – nuoseklumas ir pasikartojimas visam interjerui suteikia specifinį braižą.
Medžiagos ir baldai
Art deco stiliuje populiarios tokios medžiagos kaip marmuras, natūrali oda, raudonmedis, auksas, sidabras, bronza. Šis stilius taip pat mėgsta aksomą ir blizgančius audinius. Pagrindinio interjero akcentu gali tapti stalas iš marmuro, stiklo ar medžio. Šio stiliaus baldai dažnai būna netradicinių formų. Dažnai, norint pabrėžti kontrastą, kampuotos formos su aštriais kraštais susitinka su išlinkimais ir apvaliomis formomis.
Art deco – išskirtinumas, rafinuotumas ir kūrybinė vizija Art deco interjere puikiai jausis žmonės, kurie jaučia sentimentalumą 1920-iesiems ir kartu vertina baroko puošnumą bei nebijo eksperimentuoti su interjero dizainu.