Velykos – atgimimo ir atsinaujinimo metas, kuris atneša pavasario pažadą ir šventės džiaugsmą. Kai gamta keliasi iš žiemos snaudulio, kyla ir mums noras gražinti ir puošti savo namus bundančios aplinkos spalvomis ir motyvais. Nuo įnoringų velykinių kiaušinių ir subtilių gėlių kompozicijų iki žavių zuikių figūrėlių ir sudėtingų stalo serviravimo elementų – kiekviena dekoro detalė neša laukimo, nuostabos jausmą ir užlieja mūsų namus šiluma bei svetingumu.
Velykų stalas, prie kurio kasmet tradiciškai renkamės švęsti šią nuostabią prisikėlimo šventę, yra pagrindinis akcentas ir traukos taškas. Todėl paruošėme jums keletą idėjų, kaip jį papuošti ir sukurti ypatingą atmosferą, kvėpuojančią šiluma, ramuma, draugiškumu ir paprastumu.
Kiaušinių dažymas natūraliais dažais
Svarbiausias Velykų akcentas – margučiai – jūsų vaizduotės ir kūrybiškumo rezultatas. Velykinių kiaušinių dažymas vašku arba žolelėmis yra puoselėjama tradicija, kuri siekia senovės laikus, ji persmelkta simbolika ir pagarba gamtos dosnumui. Šiandien į kiaušinių dažymą žiūrime paprasčiau – parduotuvėse apstu įvairiausių spalvų maistinių dažų, specialių lipdukų, taip pat kiaušinius dažyti galima nagų laku ar purškiamais dažais ir pan. Tačiau jei margučius planuojame valgyti, visuomet saugiausia naudoti natūralius iš gamtos gaunamus ingredientus, tokius kaip vaisiai, daržovės, prieskoniai ir lapeliai. Bet kaip išgauti sodrius, ryškius atspalvius?
Nuotraukoje pateiktas, sąrašas, kokiais produktais galima išgauti puikias sodrias spalvas: geltoną – su ciberžole, oranžinę/rudą – su svogūnų lukštais, raudoną – su burokėliais (tarkuotais), žalią – su petražole, mėlyną – su mėlynuoju kopūstu (smulkiai pjaustytu arba tarkuotu), tamsiau mėlyną – su mėlynėmis, rusvą – su kava. Teisybės dėlei, mūsų dažymo eksperimentas pavyko ne su visomis spalvomis, tačiau už ciberžolę, svogūno lukštus ir mėlynąjį kopūstą – garantuojame. Mėlynių, deja, neturėjome – bandysime kitais metais. Beje, sumaišius ciberžolę ir mėlynąjį kopūstą, turėtų gautis sodri samaninė žalia.
Dažančius ingredientus dėkite į atskirus indus, užpilkite vandeniu, tiek, kad pilnai apsemtų dažomus kiaušinius, įpilkite 1-2 šaukštus acto. Kiaušinius galima išvirti kartu su dažančiais priedais ir palikti virale pernakt. Šiuo atveju spalva bus sodresnė, tačiau kiaušiniai – greičiausiai pervirę. Arba kiaušinius galima išvirti atskirai ir įmerkti šiltus į dažančią masę. Taip kiaušiniai nebus pervirę, tačiau išgausite blankesnę spalvą. Kiaušinius išėmus iš dažų, jų nevalykite – leiskite nudžiūti natūraliai.
Velykų dekoras
Nuo subtilaus minimalizmo iki gyvybe kvėpuojančių sprogstančių pumpurų šakelių – Velykų dekoras gali apimti daugybę stilių, kurių kiekvienas pasižymi unikaliu žavesiu ir elegancija. Žemiau dalinamės sužavėjusiomis dekoro idėjomis, kuros, tikimės padės atsiskleisti jūsų kūrybiškumui ir džiaugsmui bei sukurti erdvę, kurioje kuriami ir branginami prisiminimai.
Įpinkite šiuos dizainus į savo namų jaukumą, įkvėpdami gamtos ir gaivinančios Velykų dvasios. Tegul jūsų namai žydi grožiu ir laime kiekvieną pavasario sezoną.
Serviravimas
Velykų stalas yra švenčių centras, papuoštas sezoninėmis dekoracijomis ir pripildytas nuostabių patiekalų, žadinančių pavasario dvasią. Nuo šviežių gėlių puošmenų iki įnoringų zuikio tematikos akcentų – kiekviena kruopščiai apgalvota detalė sukurs šiltą ir kviečiančią atmosferą. Kviečiame pasisemti įdėjų Velykų stalo grožiui sukurti:
Velykos – bendrumo, dėkingumo ir džiaugsmo metas, kai susirenkame švęsti naujos pradžios palaimos ir atsinaujinimo pažado. Pilnomis širdimis dėkokime už mus supančią gausą ir kurkime brangius prisiminimus prie nuostabaus Velykų stalo.