„Mood board” arba lietuviškai vadinamas koliažas gali padėti įgyvendinti jūsų viziją bet kokioje srityje, tačiau jis yra ypač naudingas kuriant interjerą.
Kai bandote nuspręsti dėl tobulo interjero stiliaus, koliažas leidžia perteikti mėgstamus vaizdus, spalvų ir audinių pavyzdžius, kurie gali tapti atspirties tašku ir įkvėpimu tolimesnei idėjai. Bet kaip tiksliai pradėti kurti koliažą ir kaip užtikrinti, kad nepersistengtumėte?
Taigi, pirmas dažniausiai iškylantis klausimas – ar verta kurti fizinį koliažą? Taip, mes turime Pinterest, tačiau fizinis, „gyvas” koliažas suteikia dizainui nuoseklumo ir darnumo, jame galima derinti tekstūras, tai palengvina tolimesnį planavimą. Pinterest yra daugiau idėjų generatorius, o ne vieta, kur galite apsibrėžti kambario schemą, ją patobulinti ir patikslinti.
Pasirinkite bazinę spalvą ar pagrindinį elementą
Kurdami savo „mood board” pradėkite nuo pagrindinės spalvos. Nesvarbu, ar tai jūsų sienų spalva, spintelė ar grindys, pasirinkite spalvą, kuri užims daugiausiai ploto jūsų kuriamoje erdvėje. Įkvėpimo galima rasti platformoje Pinterest, interjero žurnaluose, taip pat galite pridėti dažų paletės pavyzdžius – taip išryškėja pasirinkta spalva.
Pasirinkite medžiagas
Galbūt norėsite sukurti kelis koliažus ir vėliau išrinkti vieną, nes tikriausiai bus daug medžiagų, spalvų, tekstūrų ir aksesuarų, kuriais susižavėsite ir kuriuos norėsite pridėti prieš apsisprendžiant dėl vienos konkrečios „nuotaikos“ ar temos. Prieš pradėdami rinkti medžiagas, pagalvokite apie kambarį, kurį pertvarkote. Jei tai jūsų virtuvė – ar pradėsite nuo nulio, ar bus esamos virtuvės elementų? Pravartu nufotografuoti viską, kas liks, ir nuotraukas įtraukti į „mood board”, kad pamatytumėte, kaip jie dera su naujomis medžiagomis ir idėjomis.
Pradėkite nuo sienų: ar tai bus tapetai? Dažyti? Prisekite bet kokius tapetų ar dažų pavyzdžius prie koliažo, nes tai padės apsispręsti dėl konkretaus stiliaus. Prisekite audinių pavyzdžius baldams ir užuolaidoms, pridėkite grindų, šviestuvų ir prietaisų nuotraukas iš žurnalų ar katalogų. Galbūt yra tam tikras elementas, kurį tiesiog įsimylėjote – nėra jokios priežasties, kodėl jis negalėtų būti jūsų koliažo pagrindas.
Idealu būtų gauti visų paviršių ir elementų pavyzdžius. Jei yra galimybė, verta pagalvoti, kaip visus elementus koliaže sudėti proporcingai. Pavyzdžiui, užuot nudažę tik nedidelį pagrindinės sienų spalvos pavyzdį, nudažykite atsarginę lentos dalį arba kaip pagrindą dėkite tos spalvos popieriaus lapą. Ir priešingai, nėra prasmės ant koliažo uždėti didžiulį geltono aksomo pavyzdį, jei realiame interjere tai bus tik pora akcentinių pagalvėlių.
Tobulinti
Surinkę visas medžiagas, atsitraukite, padarykite pauzę, pagyvenkite su tomis idėjomis keletą dienų. Tai padės išsigryninti idėją ir išsirinkti dalykus, kurie netinka, arba pridėti trūkstamų detalių. Atminkite, kad jūsų įkvėpimas nebūtinai turi būti iš žurnalų, knygų ar interneto. Jis gali ateiti iš meno ar gamtos. Nufotografuokite viską, kas patraukia jūsų akį, ir pritvirtinkite prie savo koliažo – gal tai sužadins naujas mintis.