Sakoma, kad prieškambaris – jūsų namų veidas. Tai jis pasitinka svečius ir kuria pirmąjį įspūdį apie namus. Kaip gražiai papuošti įėjimo zoną ir ko reikėtų vengti?
Daugiabučiuose namuose lauko durys dažnai būna toli gražu ne tobulos. Įrenginėjant būstą, vidinės durys yra skoningai priderinamos prie interjero, tačiau įėjimo durys išsiskiria. Sprendimas: duris su visa siena nudažyti viena spalva – taip jos ištirpsta sienos fone arba paryškinti kita spalva, kuri kontrastuoja su fonu, tokiu atveju trūkumas gali net virsti privalumu.

Jei esate nusiteikę išleisti pinigų, galite užsisakyti MDF plokštę ir lauko duris suvienodinti su vidinėmis durimis.

Dar vienas patarimas – parinkti išskirtines ir ryškias įėjimo zonos grindų plyteles – tai atitrauks dėmesį nuo lauko durų.

Viena iš dažniausiai pasitaikančių mažų koridorių dizaino klaidų – kai pirmenybė teikiama grožiui, o ne komfortui. Tačiau nepamirškite, kad prieškambaris yra ta vieta, kur ruošiamės į darbą ir kur pirmiausia grįžtame po sunkios darbo dienos.
Taigi, koridorius turėtų būti ne tik gražus, bet ir patogus. Suolo ar pufo nebuvimą galima įvardinti viena iš svarbiausių šios zonos dizaino klaidų: sėdint apsiauti batus yra kur kas patogiau, beje rankinę pasidėti ant suolo yra kur kas maloniau nei ant grindų.

Tęsiant estetikos ir patogumo temą, negalima nepaminėti konsolės su stalčiumi svarbos: prieš išeidami dažnai su savimi pasiimame daugybę smulkmenų: nuo raktų iki kvitų, kuriuos patogiausia laikyti vienoje patogioje vietoje.

Yra nuomonė, kad šviesa, veidrodžiai ir blizgūs paviršiai padidina erdvę, ir šią techniką naudoja dauguma žmonių, kurie remontuoja patys be dizainerio. Apskritai, su šia nuomone galima sutikti, tačiau yra keletas niuansų. Šviesus koridorius yra puikus, jei jis yra pakankamai didelis, o tie, kurie juo naudojasi, yra gana tvarkingi žmonės. Jei ne, prieškambario kampai ir sienos greitai susitepa ir nusidaužo, blizgios grindys susibraižys dėl nuo batų krentančio abrazyvo (smėlio, purvo). Ant šviesių grindų, taip pat ant tamsių (juodų) grindų bus matomos dulkės ir naminių gyvūnėlių plaukai. Per daug veidrodžių sukurs optinę iliuziją ir dezorientaciją kambaryje.
Funkcionalumas yra nepaprastai svarbus dekoruojant mažą prieškambarį.
Yra 4 elementai, kurie padarys įėjimo zoną nepriekaištingą: drabužių spinta, suolas, veidrodis, lentyna raktams (galbūt spintelėje).
Norint išvengti netvarkos, svarbu sukurti kuo mažiau atvirų daiktų zonų.

Taip pat itin svarbu numatyti batų laikymą, nes batai, šlepetės ar batai, išsibarstę koridoriuje, sugadina interjero įspūdį ir sukuria netvarkos jausmą, tai ypač aktualu, jei ant grindų sudėtos akcentinės plytelės. Lygiai tokį patį netvarkos jausmą sukurs ir atviros lauko drabužių kabyklos.
Atviros sekcijos mažame kambaryje sukuria susiskaidymo jausmą ir greitai užpildomos „laikinais“ daiktais. Todėl viskas, kas saugoma koridoriuje, turėtų būti uždaryta ir nepatraukti dėmesio.
Puikus sprendimas būtų sienų spalvos spintelės (pageidautina įmontuotos į nišą), plokščiais paviršiais – be rankenėlių. Geriau atkreipti dėmesį, pavyzdžiui, į veidrodį, paveikslėlį ar gražų sietyną.

Ir vis dėlto, reikia suprasti, kad prieškambaris yra ta vieta, kur praleidžiamas minimalus laikas, jis atidaro „duris“ į būstą, ne daugiau. Čia turėtų atsispindėti interjero pobūdis, ir įėjimo zona turėtų nelaikyti žiūrovo čia, jo funkcija yra kviesti ir domėtis.