Bohemiškas interjero dizainas, dažnai vadinamas „boho” stiliumi, yra žavinga ir eklektiška estetika. Ši dizaino filosofija puoselėja netradicinius, unikalius ir meniškus akcentus. Ji įkūnija laisvės, kūrybiškumo ir komforto pojūtį, todėl yra populiarus pasirinkimas tiems, kurie trokšta individualios erdvės, atspindinčios jų charakterį. Taigi, kokia ta bohemiško interjero dizaino esmė, pagrindiniai elementai? Kaip į savo gyvenamąją erdvę įlieti šio savito ir žavingo stiliaus akcentus?
Terminas „bohema” atsirado XIX a. viduryje, siekiant apibūdinti asmenis, kurie tikslingai pasižymėjo netradiciniu gyvenimo būdu. Tai buvo klajokliai, nepripažinę nusistovėjusių to laikmečio socialinių ir politinių normų. Ši etiketė ypač buvo klijuojama to meto intelektualiniam ir meniškam elitui – aktoriams, muzikantams, dailininkams ir rašytojams, kurie gyveno „laisvos dvasios” gyvenimą.
![](https://zurnalaslizdas.lt/wp-content/uploads/2024/02/image00009-scaled.jpeg-1160x1547.webp)
Ilgainiui Bohemijos sąvoka tapo septintojo ir aštuntojo dešimtmečių kultūrinio judėjimo, ypač hipių subkultūros, sinonimu. Šie žmonės maištavo prieš griežtas visuomenės taisykles, atmetė standartines normas ir dažnai pasirinkdavo klajoklišką gyvenimo būdą, keisdami gyvenamąsias vietas. Jiems svarbiausia buvo laisvė ir nepriklausomybė.
Natūralu, kad laikui bėgant bohemos idealų įtaka išplito ir į interjero dizaino sritį. Šiandien bohemiškam interjero dizainui būdinga ryški klajokliška dvasia. Kuriant dekorą, iš pažiūros skirtingi, iš įvairių pasaulio kampelių sukaupti elementai meistriškai derinami, kad būtų sukurta harmoninga ir eklektiška erdvė.
Bohemiško interjero dizaino esmė
Bohemiškas interjero dizainas semiasi įkvėpimo iš įvairių šaltinių ir epochų, atspindėdamas keliautojų būdą. Boho stiliaus esmė – saviraiškos laisvė, todėl jis dažnai prieštarauja įprastoms dizaino taisyklėms. Štai pagrindiniai elementai, apibūdinantys šią unikalią dizaino filosofiją:
- Turtinga spalvų paletė: bohemiški interjerai garsėja sodriomis, gyvybingomis spalvomis. Spalvos neabejotinai yra vienas iš bohemiško interjero dizaino bruožų. Čia nėra griežtų taisyklių, kurių reikėtų laikytis, todėl turite meninę laisvę kurti stilių naudodami kelias mėgstamas spalvas ar net daugybę atspalvių apimančią paletę. Drąsiai maišykite ir derinkite spalvas, kurios įprastai gali atrodyti nesuderinamomis. Rinkitės gyvybingus atspalvius, įskaitant gilias violetines, ugnines rožines, skaisčiai raudonas ir elektrines mėlynas spalvas, kad į savo erdvę įlietumėte energijos ir gyvybingumo. Papildomai, verta įtraukti brangakmenių tonus, pavyzdžiui, sodriai raudonus, violetinius, mėlynus, ir žemės atspalvius, pavyzdžiui, terakotos, garstyčių ir miško žalią. Lygiai taip pat prie bohemiškų spalvų schemos puikiai dera šilti žemės tonai, tokie kaip sodriai ruda, kaimiška raudona ir spindintis auksas, suteikiantys jaukumo ir elegancijos.
- Tekstūriniai ir sluoksniuoti audiniai: tekstūra yra labai svarbus boho dizaino aspektas. Naudokite įvairią tekstilę – nuo pliušinių kilimėlių ir šilkinių užuolaidų iki siuvinėtų pagalvėlių ir raštuotų užvalkalų. Maišydami ir sluoksniuodami šiuos audinius suteiksite erdvei gilumo ir jaukumo.
- Eklektiški baldai: boho dizainas kviečia rinktis įvairių kultūrų ir epochų baldus. Senoviniai baldai, antikvariniai daiktai ir rankų darbo dirbiniai sklandžiai sugyvena kartu, atskleisdami savitas istorijas. Rinkites nesuderintas kėdes, puošnius veidrodžius ir medinius stalus, kad sukurtumėte individualią erdvę.
- Augalai ir žaluma: bohemiškame interjere dažnai naudojami vešlūs kambariniai augalai, kurie suteikia erdvei gyvybės ir natūralaus grožio. Apsvarstykite galimybę savo namuose išdėstyti vazoninius augalus, sukulentus ar kabančius sodus.
- Menas ir daiktų kolekcijos: bohemiškuose namuose itin svarbūs aksesuarai – tai tarsi asmeninių istorijų albumas, kur kiekvienas daiktas atspindi čia gyvenančių žmonių gyvenimą. Šie daiktai paprastai renkami ilgą laiką ir yra labai įvairūs, įskaitant sapnų gaudykles, dekoratyvines dėžutes, senovinius butelius, žemėlapius, porcelianinius indus ir įmantriais raštais puoštus metalo dirbinius. Išskirtinis bohemiško interjero dizaino elementas yra įvairių kultūrų puoselėjimas, todėl labai svarbu, kad šie aksesuarai sukeltų jausmą, jog jie buvo rasti įvairiuose blusų turguose visame pasaulyje. Paryškindami bohemišką atmosferą, papuoškite baldus gausybe pagalvėlių ir lovatiesių. Nors boho stilius dažnai siejamas su jaukumu ir meniškumu, tai nereiškia, kad jis negali neturėti žavesio. Drąsiai įkomponuokite didingus veidrodžius su puošniais auksiniais rėmais arba krištolinius šviestuvus, taip sukuriant prabangos elementą. Kitas svarbus bohemiško interjero dizaino aspektas – meno kūriniai. Tai gali būti įvairių epochų ir temų kūriniai: portretai, gamtos peizažai ar abstraktūs paveikslai.
- Sluoksniuoti kilimai: kilimų sluoksniavimas gali akimirksniu vizualiai pakeisti kambarį, sukurti jaukią ir patrauklią erdvę. Maišykite ir derinkite skirtingų raštų, tekstūrų ir spalvų kilimėlius.
- Apšvietimas: šis stilius labai pabrėžia individualumą, todėl jūsų erdvei apšviesti idealiai tinka spalvingos lempos, šventinės šviestuvų girliandos, taip pat spindintys krištoliniai šviestuvai. Kai kyla abejonių, rinkitės marokietiško stiliaus žibintus – taip niekada nesuklysite. Bohemiško interjero dizaino bruožas – didesni nei vidutinio dydžio šviestuvai ir jų gausa. Šiai estetikai nebūdingi modernūs, minimalistiniai ir pernelyg praktiški apšvietimo sprendimai. Boho interjeruose labai svarbus vaidmuo tenka natūraliai dienos šviesai. Jei turite galimybę, neblokuokite jos; vietoj to į namus leiskite patekti kuo daugiau natūralios šviesos. Šviesos ir šešėlių sąveika sustiprina bendrą atmosferą ir suteikia bohemiško stiliaus žavesio.
- Pasaulinė įtaka: bohemiškas dizainas puoselėja meilę pasauliui ir egzotikai. Maroko pufai, indiški gobelenai ir turkiška keramika yra puikūs dekoratyviniai elementai, kurie į jūsų namus atneš pasaulio dvelksmą.
![](https://zurnalaslizdas.lt/wp-content/uploads/2024/02/image00002.jpeg-1160x1201.webp)
Bohemiškas interjero dizainas – tai individualumo, kūrybiškumo ir komforto derinys. Pasirinkę turtingą spalvų paletę, eklektiškus baldus ir skirtingų kultūrų mišinį, galite sukurti erdvę, kurioje jaustumėtės išskirtinai savi. Pripildykite savo gyvenamąją erdvę boho stiliaus šiluma, gilumu ir gyvybingumu, taip sukuriant oazę, kurioje galėsite būti savimi. Nesvarbu, ar esate daug matęs keliautojas, ar menininkas širdyje, bohemiškas interjero dizainas – tai saviraiškos drobė, kuri tikrai sužavės ir įkvėps kiekvieną, kuris įžengs į jūsų erdvę.