2023 metų interjero dizaino tendencijos yra ryškios ir įvairios. Yra keletas naujų spalvų, naujų faktūrų ir naujų medžiagų, bet svarbiausia – naujos nuotaikos. Dauguma jų daugiausia sukasi apie SPA ramybės jausmą arba linksmą ir raštuotą dekoratyvinį džiaugsmo pojūtį.
Pastaruoju metu pasikeitė tai, kaip žmonės dekoruoja namus. Visų pirma, mes visi orientuojamės į grožį – tuo siekiame priversti smegenis mąstyti pozityviau, tai galime padaryti apsupę save daiktais, kurie mus džiugina ir leidžia jaustis laimingesniais.
Apskritai einama į rafinuotumą, tačiau labiau atsipalaidavus nei bet kada anksčiau. Prabangos jausmas išlieka labai svarbus, bet kartu atsiranda noras, kad ta prabanga jaustųsi prieinama ir joje būtų galima jaustis laisviau. Žmonės vis dar nori, kad jų erdvės atrodytų didingos, tačiau medžiagos ir tekstūros jose nebe tokios formalios. Mes siekiame „wow” įspūdžio, tačiau greta atsiranda patogumas. Tai jaučiama ir kasdieniniame žmonių gyvenime, kai suvokiama, kad žmonės gali būti tokie pat protingi ir be kaklaraiščio, aukštakulniai iškeičiami į patogius sportinius batelius ir pan. Ši tendencija atsispindi daugelyje sričių taip pat ir interjere, ir manoma, kad užsibus ilgiau – ne tik 2023-aisiais.
Taigi, kokios tos 2023-ųjų interjero tendencijos, pateikiamos didžiuosiuose pasaulio interjero dizaino portaluose?
„Mikro prabanga”
„Mikro prabangos“ interjero dizaino tendencija ima klestėti dėl vis didėjančios prabangių interjerų paklausos kartu su mažesniu biudžetu. „Mikro prabanga“ reiškia, kad visas dėmesys sutelkiamas vienam konkrečiam elementui ar vienai zonai, bet ne absoliučiai visam interjerui. Tai gali būti vonios kambarys su marmuro efektu, aukso spalvos čiaupais ar auksinėmis dekoracijomis arba prabangaus butiko vardo verta drabužinė.
![](https://liz-das.lt/wp-content/uploads/2022/11/marmurine-vonia-1-1160x1392.gif)
„Mikro prabanga” gali reikšti ir praktinius kambario elementus, kurie yra tiesiog patogesni: kaip antai didesnė vonia ar valgomojo zonos sukūrimas bet kokioje jūsų turimoje erdvėje, kad jaustumėtės ypatingas, nesvarbu, ar turite svečių, dažniausiai valgote su antra puse ar esate vienas.
![](https://liz-das.lt/wp-content/uploads/2022/11/the-latest-rug-interior-design-trends-you-will-want-to-know-luxurious-area-rug-for-dining-room.jpeg)
Tokie pavieniai elementai gali suteikti interjerui „svorio”, jaukumo ir sukurti prabangos, o kartu ir malonumo efektą. Dėl šio investicijų ir taupymo derinio ši tendencija įgauna vis didesnį pagreitį.
Linkiai, arkos, apvalumai
Jei tiesios linijos namuose nusibodo, modernistinės kreivės yra ideali alternatyva pakeisti viską. Arkos, suapvalinti baldai ir šiek tiek žaismingesnis minimalaus dizaino pasirinkimas sukuria visiškai naują stilių.
![](https://liz-das.lt/wp-content/uploads/2022/11/baldai.webp)
Su arkinėmis durų angomis, sienų įdubomis ir lentynomis galima sukurti stilių, kuris suteikia jūsų namams įdomių formų ir tūrių, sukuria unikalumo pojūtį. Tai interjero dizaino tendencija, kuri namus pavers tikrai išskirtiniais ir jaukiais.
![](https://liz-das.lt/wp-content/uploads/2022/11/arkos-interjere.webp)
Japandi
Japandi yra nauja XXI amžiaus interjero dizaino tendencija. Tai dviejų skirtingų interjero dizaino stilių kultūrinė sintezė, sukurianti vieną hibridinį naujo tipo dizaino stilių. Tai apima tradicinio japoniško minimalizmo derinimą su postmoderniu, minimalistiniu, tačiau raminančiu skandinaviško dizaino stiliumi.
![](https://liz-das.lt/wp-content/uploads/2022/11/japandi-living-room-curved-sofa-1160x1740.jpeg)
Abu stiliai jau seniai buvo populiarūs dekoravimo pasirinkimai visame pasaulyje, o jų derinys sukėlė visuotinį pamišimą. Šiandieninis hibridinis dekoro stilius pakėlė estetiką į visiškai naują lygį, įvesdamas gamtą, puoselėjimą ir neutralumą į jūsų kasdienės gyvenamosios erdvės komfortą.
Japandi yra ne tik dviejų skirtingų žanrų, bet ir dviejų skirtingų kultūrinių perspektyvų mišinys. Šis dizainas įkvėptas tradicinės japonų filosofijos ir gyvenimo būdo, žinomo kaip „Wabi-Sabi“, kuris sveikina kasdienio gyvenimo netobulumą, atrasdamas grožį ir sentimentalumą kiekviename dalyke ir situacijoje. Naujasis stilius sujungia natūralaus grožio netobulumą ir skandinavišką „hygge“ pojūtį, pabrėžiantį aplinkos komfortą ir savęs puoselėjimą.
![](https://liz-das.lt/wp-content/uploads/2022/11/japandi-sofa-1160x773.jpeg)
Taigi, kodėl Japandi stilius taip traukia? Šio dizaino tikslas yra sukurti atmosferos zen atmosferą bet kurioje gyvenamojoje erdvėje, sujungiant senus ir naujus elementus. Japoniškame dizaine naudojami sodresni, šiltesni atspalviai su natūraliais neutraliais atspalviais. Naudodami neutralius atspalvius ir švelnias tekstūras, šiaurietiška estetika apima lengvumą ir komfortą, sujungiant paprastumą ir šviesą, sukuriant malonią aplinką ir kviečiančią atmosferą.
„Dark Academia” interjero dizaino tendencija
„Dark Academia“ stilius, kuriam pirmiausia būdingos rudeniškos spalvos, vintažiniai drabužiai, menų išsilavinimo romantizavimas, žinių siekimas ir kartais detektyvinės paslaptys, remiasi universiteto miestelio romanu – žanru, kuris pats suteikia užuominų, kodėl ši subkultūra suklestėjo.
Jau nuo 2021 m. ši interjero tendencija vadinama netikėčiausia interjero manija su tamsos šydu ir begale įvairių keistų lobių. Pagalvokite apie Hogvartsą, bet žymiai stilingesnį.
![](https://liz-das.lt/wp-content/uploads/2022/11/dar-academia-dark.jpeg)
Kaip ir daugelį šiandieninių naujovių, į populiarumą „Dark Academia” stilių iškėlė socialinė platforma TikTok. O už skaitmeninio pasaulio ribų gimsta nauja tendencija su žemiškų spalvų paletėmis, restauruotais antikvariniais daiktais ir natūralių atspalvių baldais.
![](https://liz-das.lt/wp-content/uploads/2022/11/dark-academia-int.png)
Yra daug būdų, kaip į savo namus įtraukti „Dark Academia“ tendencijos elementus, nerizikuojant, kad jūsų interjeras pasens. Ši tendencija puikiai „draugauja” su nesenstančio dizaino principais, nes ji įtraukia labai daug klasikinio dizaino savybių, kurios niekada neišeina iš mados.
![](https://liz-das.lt/wp-content/uploads/2022/11/dark-akademinis-1160x1392.webp)
Spalvos
Metai iš metų yra įprasta skelbti „Top” metų spalvą, kuri net įvardijama konkrečiu spalvos kodu, tačiau pastaraisiais metais atsiranda jausmas, kad žmonės nebenori būti vienodi, nenori „aklų” ir konkrečių taisyklių bei griežtų rėmų. Tarp gausiai naudojamų žemiškų ir natūralių spalvų palečių iškyla ryškios ir akį rėžiančios spalvos atkeliaujančios su po truputį atgimstančiu Art deco stiliumi, taip pat akį patraukia tamsiai mėlyno marmuro rašto elementai ar viduržemio jūros ornamentų detalės paryškinančios SPA pojūčio ir ramybės kūrimo idėją interjere. Kaip drabužių stilistai skelbia, kad „nėra madingos spalvos, yra spalva tinkanti prie žmogaus odos, akių ir plaukų”, taip interjere yra bendras visumos vaizdas, bei tai, kokioje aplinkoje žmogus jaučiasi geriausiai.
Visgi, jeigu jūs esate iš tų žmonių, kuriems konkreti metų spalva suteikia atspirties tašką ir įkvėpimą, atsižvelgti reiktų į šalavijų bei pilkai žalią, terakotos/molio atspalvius arba šviesios smėlio, dramblio kaulo ar klasikinės baltos/pieno spalvos.
![](https://liz-das.lt/wp-content/uploads/2022/11/salaviju-zalia-interjeras.webp)
Žvelgiant į šias interjero dizaino tendencijas, verta pagalvoti apie savo požiūrį į tai, kas patinka asmeniškai. Vieni nori kažko paprastesnio, kiti – absuliučiai išskirtinio, prikaustančio dėmesį. Tendencijos suteikia galimybę suprasti, koks dekoras labiausiai atitinka jūsų asmenybę ir konkrečius pageidavimus. Trumpai tariant, verta pasidomėti idėjomis, kurias gali pasiūlyti kiekvienas iš galimų estetinių variantų. Nesvarbu, ar tai būtų prabangos užuomina, komforto oazė, ar absoliučiai individualus požiūris į stilių ir gyvenimo kokybę.