Pasaulyje yra tiek daug grožio, kad nenuostabu, jog norime šiek tiek jo užfiksuoti ir parsinešti namo. Iš nuolat mus supančio chaoso ir ramybės, atsitiktinumo ir nuspėjamumo žinojimo ir nežinojimo gimsta meilė abstakčiam menui.
Kartais svarbu pabėgti nuo tikrovės viduje. Abstrakcija egzistuoja tam tikru laipsniu nepriklausomai nuo tikrų vaizdų pasaulyje – sukuriama vizualinė kalba, į kurią reikia žiūrėti, apmąstyti, o ne kalbėti.
Tačiau norint iš tikrųjų atskleisti kokybiškus abstrakcijos darbus namuose, jie turi būti tinkamai pateikti. Čia mes kalbėsime ne tik apie išmatavimus ir virveles, plaktukus ir vinis, tačiau ieškosime, kaip konkrečiai pateikti abstraktų meną, kad atrastume grožį ir nuostabą, kurį jis gali atskleisti.
![](https://liz-das.lt/wp-content/uploads/2022/10/inspiration-design-books1-1160x1450.jpeg)
Sienos ir spalvos
Kartais mus taip užvaldo kūrinys, kad perkame jį nė negalvodami, kur jį kabinsime? Ir tik namuose pamatome, kad jam neturime tinkamos vietos. Galbūt manote, kad tai nesvarbu, nes abstrakčiam menui tiesiog lemta išsiskirti iš aplinkos ir atkreipti į save dėmesį. Tačiau derinamas su netinkamu fonu, jis gali kreiptį į save dėmesį dėl neteisingos priežasties: neatrodo ypač puikiai, neįsilieja į bendrą visumą, kas nėra trokštamas namų dekoravimo rezultatas.
Baltai ir juodai dekoruoti kambariai yra saugiausias pasirinkimas, suteikiantis daugiausia laisvės spalvų atžvilgiu. Tačiau nestandartinis fonas abstrakčiam meno kūriniui leis atskleisti daugiau gylio ir tapti akcentu.
![](https://liz-das.lt/wp-content/uploads/2022/10/design-trends-abstract-art-geometric-4-1160x1740.jpeg)
Suteikite svarbos
Abstraktusis menas traukią akį, jis turi tendenciją išsiskirti iš visumos, nes jis pateikia mums vizijas, kurių nesame įpratę matyti. Tačiau jei jūsų kolekcija nuolat pildosi, kiekvieną įsigytą meno kūrinį paversti dėmesio centru tampa vis sudėtingiau. Jei turite pakankamai erdvės, pateikite paveikslus taip, kaip tikėtumėtės juos matyti galerijoje. Pabandykite kiekvienai sienai priskirti po vieną detalę ir pakabinkite ją toje vietoje, kuri, jūsų manymu, atkreips daugiausiai dėmesio (akių lygyje). Jei turite kitų mažesnių darbų, kurie gali papildyti pagrindinį akcentą, išdėstykite juos aplinkui.
![](https://liz-das.lt/wp-content/uploads/2022/10/inspiration-design-books2-1160x1740.jpeg)
Šviesa
Visus meno kūrinius, nepriklausomai nuo jų stiliaus reiktų saugoti nuo tiesioginės saulės spindulių. Jūs rizikuojate, kad laikui bėgant jie gali išblukti, o be to blizgūs kūriniai dėl atspindžių negalės atskleisti viso savo grožio. Paveikslus taip pat stenkitės laikyti toliau nuo šilumos šaltinių, tokių kaip radiatoriai ar atviri židiniai.
![Abstarktus menas](http://liz-das.lt/wp-content/uploads/2022/10/inspiration-design-books.jpeg)
Kaip kabinti meną?
Iš tiesų, yra tam tikros taisyklės, kuriomis, galima vadovautis kabinant meno kūrinius, įskaitant abstraktųjį meną. Anot meno galerijų ekspertų – 142 cm yra optimalus aukštis, matuojant nuo kūrinio centro iki grindų. Tai paskaičiavimas pagal vidutinio ūgio žmogų ir jo žvilgsio aprėpimą įdedant mažiausiai pastangų. Nors tai nėra „įkalta akmenyje“ taisyklė, bet ji tikrai įprasta galerijose. Visgi, 142 cm gali ir neužtekti norint pakabinti itin didelį paveikslą. Iš esmės drobė turėtų būti bent 23 centimetrų atstumu nuo grindų. Be abejo, visada galima pamiršti visas teorijas ir pasikliauti savo nuojauta. Meno kolekcionieriai turi ir kitą patarimą: „Paveikslą turite pakabinti taip – kaip pirmą kartą jį pamatėte ir juo susižavėjote.” Pamirškite baldus, pamirškite viską, kabinkite ten, kur iš meno kūrinio gausite daugiausiai žavesio, įkvėpimo, dėmesio ir grožio.