Metų vidurys gal ir nėra pats tinkamiausias laikas kalbėti apie tendecijas, tačiau interjero mados kinta šiek tiek lėčiau, nei drabužių, be to, jos turi „polinkį” vystytis.
Tad pats metas pasigilinti į tai, ką drąsiai galite įsileisti į savo namus.
Kreivės.
Nuo 2020 interjero tendencijos rodo, kad draugystė su kreivėmis įgauna vis didesnį pagreitį. Šis dizaino stilius, nerodo jokių mažėjimo ženklų! Ji smelkiasi visur: nuo švelnių minšktų baldų linijų iki apvalių formų ar apvalias formas kuriančių plytelių. Pagalvokite apie baldus, minkštus baldus, aksesuarus, sienas ir grindis ir net apšvietimą. Užapvalintos formos yra jaukios, svetingos ir raminančios, jos padeda kurti saugaus prieglobsčio jausmą. Žinoma, minimalistinės švarios linijos ir modernios kvadratinės formos turi savo vietą. Bet kreivės ir ovalai sukuria saugią jaukumo atmosferą. Taigi atrodo, kad apskritimai, arkos ir ovalai išliks dar ilgai.
Sienų plytelės taip pat stipriai užėmusios stiprias stačių kampų formų pozicijas. Kodėl gi dekoro nesušvelninus akį traukiančiomis švelnesnių figūrų plytelėmis?
Biofilinis grožis.
Biofilinis dizainas – tai sąlyčio su gamta ieškojimas pradedant namų augmenija ir baigiant natūraliomis medžiagomis ir formomis. Biofilinio projektavimo principai gali būti ne naujiena, tačiau ši tendencija artimojoje ateityje turėtų itin stiprėti. Atrodo, interjero dizaino tendencijos grįžta į gerovės principus, siekdamos kuo stipriau įtraukti gamtos elementus į interjerus. Tai ne tik leis jūsų namams atrodyti ypač stilingai, bet ir padės pasijusti geriau: biofiliniuose interjeruose žmonės jaučiasi laimingesni, sveikesni ir labiau susiję su aplinka. Šiandien jau kalbama, kad biofilinio dizaino pritaikymas yra puikus būdas kovoti su šiuolaikinio gyvenimo stresu ir rūpintis savo psichine sveikata. Darbo aplinkoje tai padeda gerinti net darbo našumą! Natūralus apšvietimas, formos, medžiagos, neutrali spalvų schema ir daugybė augalų yra lengvi elementai, į kuriuos reikia atsižvelgti, jei siekiate sukurti biofilinį interjerą.
Japandi stilius.
Kaip rodo pavadinimas, Japandi yra japonų ir skandinavų dizaino elementų susiliejimas. Ši idėja pirmą kartą pasirodė 2017 m., tačiau atrodo, kad interjero pasaulį užklupo kaip audra 2020 m. „Japandi“ tikslas yra paprastumas, patogumas, organizuotumas ir minimalizmas viename. Šiame stiliuje pabrėžiamas didelis funkcionalumas ir tvarios medžiagos. Pagalvokite apie švarias linijas, tvarką ir prislopintą spalvų paletę. Šie du stiliai yra absoliučiai tobulas derinys.
Perdirbtų daiktų kultas.
Ekologiškų interjero variantų populiarumas ir toliau auga. Laimei, prabanga, kokybė ir atsakomybė bei tvarumas vienas kitam nebeprieštarauja. Tiek masinių prekių gamintojai, tiek prabangių daiktų kūrėjai sugeba kurti nuostabius interjero aksesuarus ir tekstilę ir perdirbtų medžiagų. Foto: Mettew Wailes‘o kuriama tekstilė iš plastikinių butelių, surinktų Tailando pakrantėse. Tvarumas plačiąja prasme taps vis svarbesnis interjeruose.
Ekologiškų baldų, pagamintų iš vietinių arba regeneruotų medžiagų, paklausa didėja jau dabar. Kasdienis produktų keitimas tvaresnėmis versijomis yra visiems pasiekiamas tikslas. Taip, netobula apdaila yra neatskiriama natūralių medžiagų dalis, tačiau tokie kūriniai yra ne tik labai stilingi, bet ir nepakartojami. Kaip ir ši – sendinto masyvo lova yra puikus būdas jūsų namams atrodyti puošniai. Be kaltės.
Naujas TERRAZZO „kvėpavimas“.
„Terrazzo“ savo gyvenimą pradėjo kaip komercinių patalpų grindų danga. Tačiau dėl 2020 m. interjero dizaino tendencijų „terrazzo” namuose sutinkamas vis dažniau ir vis įvairiapusiškiau.
„Terrazzo“ apibrėžiama kaip kompozicinė medžiaga, susidedanti iš marmuro drožlių, kvarco, stiklo, granito ar kitų panašių medžiagų. Kaip jau minėjome, anksčiau tai buvo populiarus pasirinkimas grindų ar vonios kambarių praustuvų sienelių dangai. Tačiau dėl savo patvarumo ir lengvos priežiūros jis tampa populiaria, ekonomiška alternatyva marmurui ir granitui. Dėl galimybės pritaikyti spalvas, galima kurti netgi specialius dizainus.
RATANO iškilimas.
Natūralios medžiagos jokiu būdu nėra naujiena, tačiau pastaraisiais metais interjero dizaino tendencijose atgimsta įvairiausios, užmirštomis laikytos, medžiagos. Ratanas ir pinti baltai buvo didžiulis hitas aštuntajame dešimtmetyje. Tendencijos bėgant laikui mėgsta sugrįžti ir ratanui dabar -tinkamas laikas. Naujausi šios medžiagos įsikūnijimai atveria naujas galimybes ir naują požiūrį į aplinką. Ratanas puikiai dera su neutraliomis ir žemiškomis paletėmis. Jis yra puikus kitų natūralių faktūrų, tokių kaip mediena, vilna, medvilnė ir linas, partneris.