Naujos gyvenamosios erdvės projektavimas – tai ne tik tinkamos spalvų paletės ar plytelių, baldų ar kitų dizaino elementų parinkimas. Tai gyvenimo būdo pasirinkimas. Jūsų namų interjeras išreiškia jūsų tikrąjį „aš”. Kiekvieni namai turi skirtingą savo nuotaiką ir skirtingą jausmą. Net jei gyvenate daugiabutyje, kuriame iš esmės visi butai suprojektuoti vienodai, interjeras išskiria jūsų erdvę iš kitų.
Ar jums reikalingas interjero dizaineris?
Dažnu atveju mes patys gebame pasirinkti sienų spalvas, plyteles, baldus, namų teksilę ir kitus dekoro elementus. Tačiau taip pat yra veiksnių, kurie privalo būti itin atidžiai suplanuoti dar prieš išsirenkant sofą ar vonios veidrodį. Tai yra erdvių planai, apšvietimas, ventiliacijos angos, elektros lizdai ir t.t. Iš pirmo žvilgsnio šie dalykai gali atrodyti pakankamai paprasti ir aiškūs, tačiau neretai padarytos klaidos išaiškėja per vėlai – t.y., kai vidaus apdaila jau padaryta, o tokių elementų korekcijos reikštų remontą ką tik sutvarkytuose namuose.
Taigi, užbėgant tokioms nesėkmėms už akių, vertėtų pasvarstyti apie interjero dizainerio paslaugas. Toks specialistas suplanuoja erdves, pagal jas – apšvietimą, elektros lizdus, apgalvoja ir sujungia visus komponentus, kad namai būtų ne tik jaukūs bet ir ergonomiški. Interjero dizaino specialistas įvertina Jūsų asmenybę ir pasirinkimus bei suprojektuoja erdvę, kurioje jaustumėtės patogiai ir jaukiai, nesvarbu ar tai jūsų namai, biuras, ar poilsio oazė. Plačiau apie priežastis, kodėl verta samdyti interjero specialistą galite skaityti čia.
![](https://liz-das.lt/wp-content/uploads/2022/12/interjero-dizaineris-1160x653.jpeg)
Į ką atkreipti dėmesį pirmiausiai?
Kai jau esate visiškai tikri, kad būsimas rekonstrukcijos ar namo atnaujinimo darbas nėra „pasidaryk pats“ projektas, be abejo, turite galvoti apie savo biudžetą ir kokį stilių ar nuotaiką savo namuose norite sukurti. Ar norėtumėte modernaus namo su pažangiausiomis technologijomis, o gal norėtumėte, kad jūsų namuose būtų gerbiamos jums brangios tradicijos? Ar norėtumėte išskirtinumo ar tiesiog švaraus funkcionalumo? Nusprendę savo projektą patikėti interjero dizaineriui, pasirinkite specialistą, kurio kuriamų interjerų stilistika ir braižas atitinka jūsų svajonių namų stilių. Pavyzdžiui, modernius interjerus mėgstančiam ir kuriančiam dizaineriui gali būti nelengva užduotis sukurti klasikinį interjerą ir atvirkščiai, o gal būt interjero dizaineris itin mėgsta įnešti originalių retro stiliaus detalių; jei jums šios stilistikos akcentai ne prie širdies, gali būti labai sunku susikalbėti ir pasiekti trokštamą rezultatą, arba kaskart ieškoti papildomų sprendimų norint pakeisti kai kurias detales. Dizaineris, dirbantis „savo stichijoje”, t.y. stiliuje, kuriuo domisi ir pažįsta geriausiai, nustebins jus originaliais sprendimais ir detalėmis, apie kurias net nebūtumėte pagalvoję.
Visada gerai peržiūrėkite specialisto portfolio, kad pajustumėte jų braižą. Įvertinkite, ar tai artima jūsų vizijai. Jei tarp jūsų ir jūsų dizainerio yra ryšys, visi pinigai ir pastangos bus verti rezultato.
![](https://liz-das.lt/wp-content/uploads/2022/12/cost-to-hire-an-interior-designer.png.webp)
Neužmirškite aptarti
Yra keletas svarbių veiksnių, į kuriuos turite atsižvelgti samdydami interjero dizainerį. Šie veiksniai turi didelę įtaką projektui, todėl prieš pradėdami įsitikinkite, kad visą tai aptarėte su samdomu specialistu.
- Nusistatykite projekto terminus, kad tiek jūs, tiek interjero dizaineris galėtų planuoti savo laiką ir projekto etapus.
- Gali būti, kad jau esate įsimylėjęs kai kuriuos savo nuosavybės baldus ar meno kūrinius. Galbūt kai kurie iš jų turi sentimentalią vertę, o gal juos sukūrėte patys. Būtinai tai pabrėžkite savo interjero dizaineriui, kad jis galėtų įkomponuoti juos savo dizaino idėjose, rasti jiems tinkamą vietą ar net sukurti aplinką, kad juos išryškintų.
- Turbūt dauguma žmonių norėtų pasitelkti specialistą įsirenginėjant savo svajonių namus, tačiau nėra tikri dėl su šia paslauga susijusių išlaidų. Kai kurie dizaineriai gali apmokestinti jus valandiniu tarifu, o kiti gali imti fiksuotą sumą už visą projektą. Suma taip pat gali skirtis priklausomai nuo to, ar interjero dizaineris tik sukurs projektą ar ir padės jį įgyvendinti fiziškai parenkant visą įrangą ir projektuojant baldus ar kitas detales. Taip pat dizainerį samdyti galima tik konsultacijoms, visus įrengimo darbus atliekant patiems. Įsitikinkite, kad iki detalių išsiaiškinote visus aspektus ir paslaugas, kurios jums kainuos (projektas, papildomos konsultacijos, fiziniai apsilankymai projekto vietoje ir kt.) Taip pat galite aptarti baldų ar statybinių medžiagų kainas, kurias jie gali nupirkti jūsų projektui, dauguma dizainerių turi sutartis su gamintojais ir tiekėjais – galbūt galės pasiūlyti nuolaidas. Be to, visada aptarkite atsiskaitymų terminus, taip iš anksto galėsite planuoti išlaidas.
- Interjero dizainerio samdymas turi supaprastinti jūsų darbo krūvį, o ne sukelti dar daugiau streso. Visada turėkite omenyje savo biudžetą. Net jei jis nėra pakankamai didelis, nustatykite galutinę sumą, kurios neviršysite. Aiškiai aptarkite tai su savo interjero dizaineriu. Dažnai jus gali suvilioti idėjos, neatitinkančios jūsų finansinių galimybių, tokiu atveju paprašykite savo dizainerio surasti alternatyvų, kurios galėtų sukurti panašią atmosferą neviršijant biudžeto ir parenkant ekonomiškesnius sprendimus.
- Būkite atviri pasiūlymams. Atsižvelgiant į visus dalykus, tai yra svarbiausias veiksnys, kurį reikia turėti omenyje. Jei pasirinkote savo namų raštus ir stilių, vadinasi, jau supaprastinote projektavimo procesą. Tačiau atminkite, kad interjero dizaineriai yra profesionaliai apmokyti stebėti modelius ir kurti tai, ko iš tikrųjų nori jų klientai. Klausydamiesi jų idėjų, būkite atviri. Jums gali patikti ne viskas, ką jie siūlo, tačiau kai kuria specifiniai aspektai gali jūsų erdvei suteikti ypatingo atspalvio.
Klientas ir dizaineris visada turi būti lygiaverčiai vienas kitam. Patikėkite savo erdvę tam, kuris sugeba jus išgirsti ir stebėkite, kaip tuščia erdvė pasikeičia į jūsų asmeninį prieglobstį ir pasirinkto gyvenimo atspindį.